Wielka Sobota w Arabce

Data: 07.04.2012

W minioną sobotę w stadninie koni "Arabka" odbyło się uroczyste poświęcenie pokarmów. Jak co roku, odświętnie ubrani jeźdźcy i konie wyruszyli w orszaku pod Kościół Parafialny Wszystkich Świętych w Dziećkowicach. W naszej stajni od wielu lat zakorzenił się właśnie taki zwyczaj obchodzenia Wielkiej Soboty.

O godzinie 10:30 jeźdźcy, a właściwie amazonki, wyruszyły pod kościół we wspaniałej asyście strażaków z OSP Dziećkowice. Dodam tylko, że towarzyszą nam Oni co rok i co rok jeźdźcy wraz z końmi mogą czuć się naprawdę bezpieczni pokonując ruchliwą ulicę. Po dotarciu na miejsce wszyscy ustawili się w szeregu i oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Mimo niepewnej pogody prócz nas przybyło bardzo dużo osób, w tym również dzieci.

Poświęcenie pokarmów odbyło się sprawnie. Po niej amazonki ruszyły w drogę powrotną. Na miejscu, w stajni czekał przygotowany przez panią Celinę Nierodkiewicz słodki poczęstunek. Cieszymy się bardzo, że możemy pielęgnować tak piękną i stworzoną przez nas tradycję. A tym samym być częścią tych barwnych świąt, jakimi jest Wielkanoc. Kto nie był i nie widział, niech nie żałuje.

Za rok na pewno się zobaczymy!