Udany sezon startowy naszych zawodniczek!

Data: 27.08.2018


Bardzo udany sezon startowy naszych amazonek. Najpierw w zawodach regionalnych i podczas Mistrzostw Śląska w damskim siodle Mistrzynią Śląska seniorów została Agnieszka Helbik Kuśmierz na koniu Cotrosca, a mistrzynią w kategorii juniorów jej podopieczna Eliza Mardyło na koniu Pielgrzym.

 

W-ce mistrzynią seniorów została Magdalena Kost Kaczmarczyk  na koniu Medal ,a trzecie miejsce zajęła Eliza Mardyło na koniu El-Jad.

 

W klasie juniorów w-ce mistrzynią została Anna Korek na koniu Waćpan, trzecie miejsce zajęła nasza najmłodsza amazonka w tym konkursie Emilia Rupka na koniu Kaprys.

 

W konkursie elegancji pierwsze miejsce zdobyła Eliza Mardyło, a w przejeździe dowolnym Anastazja Kuśmierz.

 

Bardzo cieszy nasz fakt, że coraz więcej amazonek startuje na naszych zawodach zarówno w klasie seniorek jak i juniorek.

 

To nie koniec naszych sukcesów para Eliza Mardyło i koń El-Jad, ogier arabski wychodowany w naszej stadninie,  zakwalifikowali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a następnie na Mistrzostwach Śląska w Zbrosławicach w kategorii kucy sięgnęła po złoty medal. W konkursie regionalnym w klasie CC5 oraz CC4 pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Helbik Kuśierz i Cotrosca.