Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle 2017 Zawody Regionalne i Zawody Towarzyskie

Data: 13.07.2017

W piękne czerwcowe popołudnie 24.06.2017 w stadninie koni Arabka odbyły się Mistrzostwa Śląska Amazonek w Damskim Siodle, oraz zawody regionalne i towarzyskie.

Mieliśmy okazję podziwiać zmagania zawodników na  różnym poziomie od klasy L do klasy CC, amazonki w damskim siodle oraz para jeźdźców.

Mistrzynią Śląska seniorów została Julia Nowaczyk na koniu El-Jad, v-ce mistrzynią Magdalena Kost Kaczmarczyk na klaczy Medal.

Najlepszą amazonką w konkursie dla juniorów została Eliza Mardyło na Wrotyczu, v-ce mistrzynią została Anna Korek na Waćpanie, a trzecie miejsce zajęła Aneta Pacut na klaczy El-zahra.

W konkursie elegancji zwyciężyła Eliza Madryło, po bardzo emocjonującej dogrywce z Julią Nowaczyk. Do przejazdu dowolnego zgłosiły się dwie amazonki: Eliza Bahr, oraz najmłodsza uczestniczka całych zawodów Anastazja Kuśmierz. Eliza Bahr dosiadająca klaczy Medal zajęła pierwsze miejsce w kategorii seniorów, a Anastazja na Kaprysie pierwsze miejsce w kategorii juniorów. W imieniu stadniny koni Arabka pragniemy podziękować wszystkim sponsorom : EL-MAR, EQUISHOP, AMIGO, osobom zaangażowanym w organizacji zawodów, dziećkowickiej OSP, artystom z Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.